Policista bral a vyráběl pervitin. Dovezl si na to léky z Polska

  15:36
Jednoho z příbramských policistů obvinili kriminalisté z výroby drog. Kromě toho, že muž zákona pervitin vyráběl, také ho užíval. Policisté u něj doma našli varnu, injekční stříkačky a metamfetamin samotný. Hrozí mu až pět let ve vězení.

Varna pervitinu, kterou kriminalisté našli v bytě policisty v Příbrami. (2. června 2020) | foto: Generální inspekce bezpečnostních sborů

Podle zjištění Generální inspekce bezpečnostních sborů začal policista drogu vyrábět ve chvíli, kdy mu došly peníze na její koupi.

 „Spolu s další osobou se autem vydali do Polska, kde koupili několik desítek balení léčivých přípravků obsahujících pseudoefedrin,“  uvedla v tiskové zprávě mluvčí Ivana Nguyenová.

Ta se k výrobě metamfetaminu (pervitinu) používá. V Česku je tato substance obsažena například v paralenu či nurofenu, proto se na prodej těchto léků vztahuje omezení. 

V průběhu ledna a února potom policista s pomocníkem několikrát pervitin vyrobili. Výrobě přihlížela ještě další osoba, která také brala drogy. 

Policista, který pracoval v Územním odboru Příbram, je obviněn z výroby a nakládání s omamnými látkami. Při domovní prohlídce u něj doma kriminalisté našli věci potřebné k výrobě metamfetaminu, injekční stříkačky i látku samotnou. 

„Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu až pět let ve vězení,“ uvedla mluvčí. Ze stejného důvodu byli obvinění byli spolu s policistou obviněni také dva další lidé. U jednoho se jedná o spolupachatelství, u druhého pouze o pokus. 

Autor: