VIDEO: Lupič přepadl obchod v pražských Vršovicích. Za chvíli ho měla policie

  12:06
Jen několik minut trvalo policistům, než dopadli lupiče v pražských Vršovicích. Muž ve středu večer s atrapou pistole v ruce přepadl obchod s potravinami v ulici U Slavie. Prodavačka mu vydala několik tisíc, s kterými utekl. Hlídky ho zadržely chvíli poté, co nastoupil do autobusu. Záběry ze zásahu zveřejnila policie v pátek.

„Ve středu večer začaly na operačním středisku linky 158 zvonit telefony a operátoři přijali oznámení o přepadení obchodu s potravinami v ulici U Slavie v Praze 10. Podle oznámení do obchodu přišel muž ve středních letech, na prodavačku namířil pistoli a vyžádal si vydání peněz. Prodavačka mu ve strachu o život dala několik tisíc korun z pokladny a muž se dal na útěk,“ uvedl v pátek krajský mluvčí policie Jan Daněk.

Na místo se sjelo několik policejních hlídek, většina z nich začala prohledávat okolí. Jedna přijela na pomoc prodavačce, která byla po události v šoku. Přesto dokázala lupiče poměrně dobře popsat. Policisté informace mohli hned předat kolegům v terénu. 

Několik minut po přepadení si jedna z hlídek všimla v Bělocerkevské ulici na autobusové zastávce muže, který vyběhl ze křoví a nastoupil do autobusu. Muž měl na sobě jen triko s krátkým rukávem, což policistům přišlo podezřelé, protože venku bylo jen pár stupňů nad nulou. 

„I když muže policisté zahlédli jen na krátký okamžik a z poměrně velké vzdálenosti, tak si všimli několika detailů k jeho popisu. Ten si přes hlídku, která byla stále u přepadené ženy, přes vysílačku upřesnili a mezi tím autobus s podezřelým mužem sledovali. Podezření se po chvilce policistům potvrdilo, popis souhlasil a mohlo dojít k zadržení muže,“ popsal Daněk.

Policisté se obávali, že muž je ozbrojený, takže se na místo sjelo více hlídek a k zadržení v autobuse použili hrozbu namířenou střelnou zbraní. Muž se k loupeži přiznal a policistům vydal peníze, které ukradl. Ukázal jim i místo, kde odhodil kuličkovou pistoli a svršky, které měl při přepadení na sobě. 

Jednatřicetiletý muž je nyní stíhaný pro trestný čin loupež, za který mu hrozí až deset let vězení.

Autor: