Hasiči vyprostili labuť zaklíněnou v pilíři u Mostu Legií, vyvázla bez zranění

  14:46
Ve středu dopoledne zachraňovali pražští hasiči labuť, která uvízla pod mostem Legií u jednoho z pilířů plavební komory. Hasiči labuť vyprostili pomocí záchranného paddleboardu a předali ji zaměstnancům Lesů hl. m. Prahy. Zaklíněná labuť vyvázla bez zranění.

Záchrana labutě z hladiny Vltavy u mostu Legií (20. 1. 2020). | foto: Barbara Semenov

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky byla informace o zaklíněné labuti nahlášena na stanici krátce před půl jedenáctou dopoledne.

Labuť se podle informací hasičů zasekla u pilíře mostu Legií, v blízkosti plavební komory. „Na místo dorazila jednotka hasičů s člunem z centrální stanice, dále dorazili i kolegové z pražské policie. Nakonec jsme přivolali i pracovníky lesů hlavního města Prahy,“ popsal záchrannou akci Kavka.

20.ledna 2021 v 11:57, příspěvek archivován: 20.ledna 2021 v 12:50

Pod mostem Legií jsme zachránili společně s @MP_Praha labuť, která tam uvízla a nemohla se dostat z vody. Labuť jsme předali zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy. https://t.co/6y8DjFmbpW

„K labuti se kolegové dostali v oblecích do vody a záchranným paddleboardem. Následně labuť vyprostili a transportovali zpět na břeh, kde byla předána zaměstnanců Lesů hl. m. Prahy,“ doplnil informaci.

Podle Kavky šlo o nešťastné zaklínění, ze kterého se labuť svépomocí nedokázala dostat. Zachráněná labuť vyvázla bez zranění.

Autor: