Tři mladíci zbili a okradli chodce, pak i s jeho věcmi odjeli tramvají

  11:50
Krvácivá zranění v obličeji a na hlavě utrpěl muž, kterého v ulici Na Moráni v Praze přepadla trojice mladíků. Násilníci ho zbili a okradli o doklady a mobil, po útoku odjeli tramvají.

„Kolem půl desáté večer bylo na linku 158 oznámeno, že v ulici Na Moráni leží člověk s obličejem od krve. První na místo dorazili policisté pohotovostní motorizované jednotky a ihned zraněnému muži ošetřili krvácivá zranění v obličeji a na hlavě,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Ačkoli napadený další zdravotní péči nežádal, policisté zavolali záchrannou službu.

Během ošetřování zraněného se dozvěděli, že byl napaden a okraden. Vypověděl, že mu tři mladí muži sebrali doklady, mobil a další věci, které otřesený muž nedokázal upřesnit.

O pár minut později si jiná hlídka všimla tří mladíků odpovídajících popisu, kteří seděli v tramvaji č. 94 jedoucí od místa události směrem do Spálené ulice. Policisté proto trojici ihned zadrželi.

„Ve voze pod sedačkami policisté nalezli i některé z osobních věcí napadeného. Ty mu jednadvacetiletí podezřelí vzali v průběhu rvačky a poté, co po úderu upadl do bezvědomí,“ doplnil Rybanský.

Škoda byla podle policie vyčíslena na více než 40 tisíc korun. Mladíci jsou podezřelí z trestného činu loupeže, hrozí jim až desetiletý trest vězení. Napadení zachytila bezpečnostní kamera umístěná na zdi domu.

Autor: