Požár serverovny v Záběhlicích způsobil škodu pět milionů korun

  10:22,  aktualizováno  11:36
V sobotu večer vyjely tři jednotky hasičů do pražských Záběhlic. Hořela serverovna v jedné z místností v administrativní budově. Před příjezdem hasičů hořící objekt opustili čtyři lidé, nikdo se nezranil. Škoda je 5 milionů korun, příčinou požáru byla technická závada.

„Po dnešním dovyšetření místa požáru zůstala výše škody v tuto chvíli na 5 milionech korun, příčinou požáru byla určena technická závada na elektroinstalaci,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.

O požáru se hasiči dozvěděli krátce po půl deváté v sobotu večer. Do ulice Žirovnická v pražských Záběhlicích vyjely dvě profesionální a jedna dobrovolná jednotka.

„Jednotky společně s chemickou službou z Petřin vyjely k hlášenému požáru v podhledu nízké budovy a první hasiči byli na místě za 5 minut od vyhlášení,“ uvedl Kavka.

Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár serverovny v místnosti výrobně-administrativního objektu. Na likvidaci požáru nasadili jeden vodní proud C v dýchací technice. 

Pracovníci pohotovostních služeb odpojili budovu od elektrické energie a plynu. 

„Po uhašení požáru v místnosti byla nasazena přetlaková ventilace a termokamera na vyhledávání skrytých ohnisek. Pomocí výškové techniky byla také zkontrolována střecha objektu,“ popsal Kavka.

V plném rozsahu byla zasažena jedna místnost, ale podhledy se požár a především zplodiny rozšířily dále do budovy. Hasiči hodinu po nahlášení oznámili lokalizaci požáru. A následně dohašovali a rozebírali požářiště.  

Před příjezdem hasičů budovu opustili čtyři lidé, včetně jednoho dítěte. Na místě byla preventivně záchranná služba a dopravu v místě řídili policisté.

Hořela místnost v administrativní budově v Záběhlicích.

Hořela místnost v administrativní budově v Záběhlicích.

Autor: