Noční požár bytu v Praze 4 vyhnal z domu 16 lidí, škoda je půl milionu

  9:50
Pražští hasiči zasahovali v úterý pozdě večer u požáru bytu v Praze 4. Z domu ve vyváděcích maskách vyvedli sedm lidí, dalších devět evakuovali. Nikdo nebyl zraněn. Škoda po požáru je půl milionu korun. Vyšetřovatel hasičů zjišťuje příčinu požáru.

Dvě jednotky hasičů likvidovaly požár bytu v Praze 4. (16. listopadu 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

„Škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina se stále vyšetřuje. Mimo byt, který vyhořel, se ostatní obyvatelé domu mohli navrátit do svých domovů kolem 23. hodiny,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí hasičů Martin Kavka. 

K požáru vyjely dvě jednotky hasičů před půl devátou večer. Hořel byt v činžovním domě v Křesomyslové ulici v Praze 4.

„Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů dva vodní proudy a zasahovali v dýchací technice. Požár vybavení bytu dostali pod kontrolu za několik minut. Následovalo rozebírání a dohašování skrytých ohnisek. Během požáru bylo evakuováno devět osob, sedm osob hasiči zachránili pomocí vyváděcích masek,“ popsal zásah Kavka.

Na místě byla záchranná služba, která nicméně nemusela nikoho odvézt do nemocnice. „Vysílali jsme na místo záchranářskou posádku, inspektora a vůz Atego. Tři lidi jsme proměřili, zda se nenadýchali zplodin z požárů,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Jana Poštová. 

Evakuovaní lidé využili speciální vůz záchranářů Atego, kde počkali na konec zásahu hasičů. 

Ti po dohašení požáru odvětrávali prostory bytu a celého domu. Kolem půl dvanácté hasiči z místa odjeli. 

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: