VIDEO: Dvojice okradla seniorky v obchodě, jedna přišla o 30 tisíc

  16:12
V jeden den přišly dvě seniorky o své peněženky při nákupu potravin v Budějovické ulici v pražské Michli. Podezřelé zloděje se podařilo zachytit na kameru. Díky kódu uloženému v peněžence vybrali peníze i z karet.

O peněženky, které si odložily do nákupního košíku, seniorky přišly v pondělí 29. března okolo půl třetí odpoledne.

Neznámého muže a ženu policie podezřívá z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí jim až dva roky.

„V prvním případě měla seniorka zavěšenou tašku na nákupním vozíku. V nestřeženém okamžiku jí z ní podezřelá vytáhla černou koženkovou peněženku, ve které měla seniorka 1 300 korun v hotovosti a dvě platební karty,“ sdělila mluvčí policie Hana Křížová.

Dvojice se dostala i k penězům na kartách, protože v peněžence byly lístečky s PIN. Několika výběry z bankomatů a nákupy postupně seniorku okradli o dalších 30 tisíc korun.

Stejným způsobem okradli i druhou nakupující seniorku, která měla peněženku s doklady odloženou v kabelce v nákupním vozíku.

„Vše se ale podařilo zachytit na kamerové záznamy. Proto touto cestou prosíme širokou veřejnost, pokud byste poznali neznámou dvojici, nebo věděli, kde se pohybují, okamžitě prosím kontaktujte tísňovou linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ uvedla Křížová.

„Zároveň také apelujeme na všechny občany, aby v žádném případě nenosili napsané PIN kódy spolu s platebními kartami,“ dodala mluvčí policie.

Autor: