VIDEO: Policisté vynášeli v náruči lidi z hořícího domu

  12:06
V sobotu v noci zůstalo několik lidí uvězněno v bytovém domě v Praze na Vinohradech, kde vypukl požár. Policisté byli na místě první a ihned se vydali lidi ze zakouřených bytů zachránit, ujali se i hašení požáru. Díky rychlé pomoci se nikdo nezranil. Nyní policie zveřejnila videozáznam.

Policisté v sobotu po třetí hodině ráno vyjížděli k požáru jednoho z bytů v bytovém domě v Lucemburské ulici.

Když přijely hlídky na místo, ukázalo se, že hoří v bytě v prvním patře a jsou v něm dva lidé, kteří se nemohou dostat ven.

„Jeden kluk je u okna, ten je bez ohrožení, a ještě jeden je uvězněný na druhé straně,“ popisuje jeden z policistů na videu situaci v domě.

„Policisté proto vyrazili dveře a začali za pomoci hasicích přístrojů požár hasit,“ popsal zásah policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že se o po nějaké době podařilo muže z bytu dostat ven do bezpečí.

Když přijeli na místo také hasiči, policisté je okamžitě začali navigovat.

O patro výš byli totiž spolu se psem uvězněni další lidé. Ti se nemohli dostat ven kvůli hustému kouři. Policisté se proto museli plazit po zemi po čtyřech, aby se k nim dostali a zajistili jim únikovou cestu. Poté některé z nich vynesli ven v náručí.

Z domu se nakonec muselo evakuovat devět lidí.

„Na místě jsme proměřili dva lidi, měřili jsme u nich hladinu oxidu uhelnatého, nicméně hodnoty byly negativní. Nebylo nutné je transportovat do nemocnice, oba muži byli bez obtíží,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Díky rychlému zásahu se tak naštěstí nikdo nezranil.

Podle předběžných zjištění požár vznikl od sušičky na prádlo a škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 1,5 milionu korun.

Autor: