iDNES.cz

Policista se neovládl a srazil dotěrného recidivistu, čelí kárnému řízení

  16:22,  aktualizováno  8. srpna 16:08
Policisté z pražských Horních Počernic tvrdě zasáhli proti muži, který jim zvonil na služebnu. Zákrok natočil svědek. Případ prověřuje policejní odbor vnitřní kontroly.

Incident se stal v sobotu. Na videu je vidět, jak nejspíš zdrogovaný muž zvoní na zvonek policejní služebny v Praze 20 a něco vykřikuje. Vzápětí se rozlétnou dveře, vyřítí se policista a muže srazí na zem. Pak do něj ještě několikrát strčí a nakonec na něj zaútočí nohou a několika ranami pěstí. Společně s kolegy jej poté spoutají a odvedou na služebnu.

Podle prvních informací je muž na videu šestkrát soudně trestaný recidivista. „Choval se agresivně, hlídce vyhrožoval, že je všechny postřílí, a zároveň nereagoval na žádné výzvy policistů,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Po zákroku byl muž převezen na psychiatrii do Bohnic. „Zákrokem se z vlastní iniciativy zabýváme a současně jsme informovali GIBS. Kontrolní orgány budou detailně zkoumat přiměřenost zásahu policisty, zároveň však budou vyhodnocovat i to, co tomu předcházelo a co není na videu zachyceno,“ uvedla Siřišťová s tím, že se zakročujícím policistou je v současnosti vedeno kázeňské řízení.

Generální inspekce bezpečnostních sborů pak podle informací Novinek.cz zhruba po týdnu prošetřování odložila s tím, že jde jen o přestupek a jeho vyřešení ponechá v gesci právě vnitřního kázeňského řízení.

Autor:
zpět na článek