I přes zákaz se v pražské restauraci bavili lidé, policisté našli drogy

  12:34
V pražské restauraci se tajně bavily tři desítky lidí v době, kdy měly být kvůli epidemii koronaviru všechny podniky po osmé hodině večer zavřené. Policisté na ilegální akci rozdali pokuty za nezakrytí úst a nosu a našli tam také drogy. Jednoho ze zákazníků zadrželi za drogovou trestnou činnost.

 „Kriminalisté zjistili, že se v jedné z restaurací ve Vodičkově ulici nedodržují omezující opatření a po nařízené zavírací době ve 20. hodin se tam nachází několik desítek hostů,“ uvedl mluvčí policistů Jan Daněk.

Personál v osm hodin uzamkl hlavní vchod a hosté se přesunuli do zadní části sklepních prostor, kde pokračovali v zábavě. Když chtěl někdo ze zákazníků odejít, tak oslovil obsluhu, která ho vyvedla zadním vchodem. 

Tímto zadním vchodem se policisté do restaurace v úterý večer dostali a zjistili, že se tam nachází 35 lidí, kteří tam nesmějí být, pijí alkohol a nedodržují mimořádná protiepidemická nařízení.

„V jednadvaceti případech policisté uložili pokuty za nezakrytí dýchacích cest v celkové částce téměř 11 tisíc korun, v šesti případech zjistili neoprávněné přechovávání drog a na jednoho muže byl vydán příkaz k zatčení pro drogovou trestnou činnost.,“ uvedl Daněk.

Provozovateli restaurace hrozí pokuta až tři miliony korun.

Policisté budou nyní ve větší míře a s větším nasazením dohlížet na dodržování mimořádných nařízení. Jejich vedení prohlásilo, že již není prostor k benevolenci a policisté přejdou k razantnějším způsobům řešení, což je například ukládání pokut v příkazním řízení. Toto se bude týkat hlavně chronických odmítačů nařízení a těch, kteří je porušují úmyslně.

Autor: