iDNES.cz

Podvodník opravoval seniorce údajně vyhořelou televizi, vzal jí dvacet tisíc

  16:12
Dva případy okradených seniorek evidují pražští policisté, podle kterých se podvodu dopustil totožný muž. V jednom případě se k seniorce vloudil pod záminkou vyhořelé televize, ve druhém měl kontrolovat elektroměr. Policie eviduje další čtyři desítky podobných případů.

„Na konci září byly oznámeny na místních odděleních pražské policie dvě události o krádeži finančních prostředků seniorům,“ řekla mluvčí policie Lucie Drábková.

V Žitné ulici v Praze 1 oslovil podvodník třiadevadesátiletou ženu s tím, že se mu hlásí její televize jako vyhořelá. Žena legendě uvěřila a pustila ho domů. 

Fotogalerie

Po opravě seniorce sdělil, že má nárok na přeplatek na televizních poplatcích, ale že potřebuje rozměnit dvou tisícovou bankovku. Tímto způsobem zjistil, kde jsou uložené peníze a nepozorovaně je ukradl. Od seniorky odešel s dvaceti tisíci korunami.

V následujících dnech se podle policie stal obdobný případ v Bubenské ulici v Praze 7, kde neznámý muž zazvonil na domovní zvonek třiaosmdesátileté seniorky. Pod výmluvou kontroly elektroměru se snažil dostat dovnitř bytu. 

Přestože byla žena opatrná, nakonec podvodníka pustila. Jakmile mu zaplatila za opravu, muž začal elektroměr znovu kontrolovat a neustále se v bytě přesouval. Žena ho už nestíhala sledovat a muž v nestřežený moment vybral třicet tisíc z odložené peněženky.

„Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je muž zachycen. V obou případech se jedná o totožného muže. Policie žádá veřejnost, pokud muže na přiloženém kamerovém záznamu poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158,“ uvedla Dráková.

Je možné, že podovodů bude mít na svědomí více. Policie do 17. října eviduje 43 obdobných případů. 

Muž je podezřelý z krádeže a porušování domovní svobody a hrozí mu až pět let vězení.

Autor:
zpět na článek