VIDEO: Řidič s policií v zádech riskantně předjížděl, zastavil až v příkopu

  15:36
Pražští policisté ve středu pronásledovali neukázněného řidiče, který se odmítl podrobit silniční kontrole a ujel. Během rychlé jízdy pak opakovaně vjížděl do protisměru a nebezpečně předjížděl. Zastavil ho až kruhový objezd, kdy nezvládl řízení a skončil v příkopu.

Místo zastavení ke kontrole řidič sešlápl plyn a vysokou rychlostí pokračoval Dobronickou ulicí směrem na Kunratice. V průběhu jízdy se nebál v hustém provozu nebezpečně předjíždět a ani vyrazit do protisměru.

Osudným se mu po několika kilometrech pronásledování stal kruhový objezd, na kterém nezvládl řízení, a pří výjezdu vjel do příkopu. 

„Ani tam se nevzdal a pokračoval v jízdě několik desítek metrů po trávě mimo vozovku. Cestu mu však již zahradili policisté a muž následně skončil v poutech,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Jak policisté následně zjistili, muž neměl za volantem co dělat, protože má soudem zakázáno řízení až do února 2023.

Řidič pod vlivem marihuany odmítl test na drogy, policisty chtěl uplatit

Řidič je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

„Muž se na místě navíc odmítl podrobit jak zkoušce na alkohol, tak testu na drogy. Za tento přestupek se bude zodpovídat v dalším samostatném řízení,“ doplnila policie. 

Autor: