Zastavený motorkář byl nervózní. Měl padělané doklady, drogy u sebe i v těle

  17:04
Pražští policisté v sobotu zadrželi motorkáře, který u sebe měl přes 70 gramů pervitinu. Dealer se navíc policii prokázal padělanými doklady, řídil pod vlivem drog a bez řidičáku. Několikrát soudně trestaný muž je podezřelý ze dvou trestných činů.

„Policisté si v sobotu krátce před polednem povšimli v Sulické ulici v Praze 4 motocyklu, který se rozhodli zastavit. V době kontroly se řidič choval podezřele a nervózně. Policisté proto pojali podezření, že něco není v pořádku,“ uvedla tisková mluvčí policistů Violeta Siřišťová.

Policistům se jejich podezření potvrdilo. Muž se vydával za jiného člověka a prokazoval se padělanými doklady, navíc byl pod vlivem drog a nikdy nevlastnil řidičský průkaz.

Policie muži kromě 70 gramů pervitinu zabavila i plynovou pistoli, větší obnos peněz a několik odcizených dokladů totožnosti.

Podezřelý byl převezen na policejní služebnu, kde policistům přiznal, že předložené doklady jsou padělané a následně strážníkům sdělil své pravé jméno.

Zajištěné drogy policie odeslala k expertize, od jejích výsledků se bude odvíjet i trestní sazba, která podezřelému muži v případě odsouzení bude hrozit.

Dvaačtyřicetiletý muž, který byl v minulosti již několikrát soudně trestaný, byl propuštěn na svobodu.