Policie hledá pár z Dejvic, auto se našlo v Maďarsku polité chemikálií

  12:16
Pražští kriminalisté pátrají po partnerské dvojici z Dejvic. Zmizení oznámila v červenci rodina a hledaný muž se ženou byli naposledy spatřeni v autě cestou na Moravu. Jejich auto nyní našla policie v Maďarsku, vnitřek vozu byl politý chemikálií.

Policie hledá pár z Dejvic od července 2019. | foto: Policie ČR

„Vozidlo nemělo žádné registrační značky a jeho vnitřní prostory byly polity neznámou chemickou látkou. Ve vozidle se nenacházely žádné osobní věci pohřešovaných. V tuto chvíli nelze vyloučit, že se oba pohřešovaní stali obětí násilného trestného činu,“ uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Dvaasedmdesátiletá Marie Drašnarová a sedmapadesátiletý Přemysl Herzán byli naposledy spatřeni 6. června na odpočívadle u dálnice D1 poblíž 66. kilometru. Podle příbuzných měli namířeno na Moravu.

Jejich auto, modrý Renault Fluenc, našli policisté v maďarském městě Ostřihom poblíž hranice se Slovenskem, ale na místě nebyly další stopy, které by vedly k vypátrání dvojice.

Ilustrační fotografie vozidla, kterým dvojice odjela.

Ilustrační fotografie vozidla, kterým dvojice odjela.

„Z tohoto důvodu prosíme veřejnost o pomoc při zmapování pohybu vozidla a samozřejmě o pomoc při pátrání po pohřešované dvojici. Jakékoliv informace prosím předejte policistům na linku 158,“ dodala Kropáčová. 

Muž je vysoký 165 centimetrů, má modré oči a šedé vlasy. Žena je vysoká asi 175 centimetrů, má ryšavé vlasy, nosí dioptrické brýle a barvu očí má zelenou.

Vyšetřování případu si převzali krajští kriminalisté. Podle Kropáčové případ připomíná zmizení  manželů Jaroslava a Eleny Kadlecových z října roku 2003, kteří také zmizeli se svým autem a do dnešního dne nebyli nalezeni.

Autor: