V Praze u Vltavy vznikne druhá plovárna, zatím provizorně na Štvanici

  17:22
Zatím v provizorním režimu začne tento týden fungovat veřejná plovárna na východním cípu ostrova Štvanice. Vstupné pořadatelé vybírat nebudou. Fungovat bude jen měsíc, v plném režimu chtějí majitelé otevřít v příštím roce.

Provizorní plovárna na Štvanici bude umístěna na východním cípu ostrova, naproti holešovické tržnici. | foto: Baden Baden

Pražské břehy byly v minulosti plovárnami obsypány, ale dnes fungují jen Žluté lázně v Podolí. Jedna z plováren byla i na ostrově Štvanice, zmizela ale po povodních v roce 2002. Provozovatelé z organizace Baden Baden chtějí její tradici obnovit.

„Rádi bychom tento fenomén lidových plováren Praze navrátili a přesvědčili nejen Pražany o faktu, že kvalita vody je daleko lepší než dříve, ale i tom, že není nutné odjíždět z Prahy, aby se člověk vykoupal,” řekl jeden z majitelů plovárny David Boháč.

Finančně ani organizačně se na projektu městská část Praha 7 podílet v tuto chvíli nebude.

Plovárna bude zatím fungovat jen do poloviny září, přesto zde budou pro návštěvníky k dispozici lehátka, toalety, sprchy a občerstvení. Příští rok chtějí majitelé otevřít plovárnu s pískovou pláží, dřevěným molem a brouzdalištěm pro děti.

Nové veřejné koupaliště pojmenované Baden Baden zahájí provizorní provoz ve čtvrtek 13. srpna v 17. hodin na ostrově Štvanice.  Vstupné bude zdarma. 

V blízkosti nyní jezdí přívoz spojující Holešovice s Karlínem. Podle majitelů plovárny se trasa lodi nemusí měnit, protože je dostatečně vzdálená od místa, kde bude vstup do vody.

Autor: