Zápraží, Nechodov a Peřiny. Žertovné názvy stanic vyzývají k boji s virem

  15:14
Originální podobu prosby, aby lidé zůstali doma a využívali tramvaje, metro či autobusy jenom v nutných případech, zveřejnil před víkendem koordinátor pražské hromadné dopravy. Na Twitter dal mapu metra s upravenými názvy stanic.

ROPID přejmenoval názvy stanic v metru. Ale jen na této mapě. Chce se přidat k apelu, aby lidé zbytečně nevycházeli ven a nejezdili MHD (17. října 2020) | foto: ROPID

Místo stanice Hlavní nádraží je v mapě Hlavní zápraží, Karlovo náměstí se zase proměnilo v Kávovarovo. Přejmenovány jsou téměř všechny stanice. A v Letňanech na mapě už leží polní nemocnice, kterou tam armáda začala teprve stavět.

„Byl to nápad našich kolegů z marketingu. Chtěli jsme netradičním způsobem apelovat na lidi, aby zůstali doma,“ vysvětlil zveřejnění mapy Filip Drápal, mluvčí Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy (ROPID). 

Podle něj chce PID tímto způsobem dostat apel k co největšímu počtu cestujících. „Standardní prosba by takový dosah neměla,“ dodal.

Nejde o zcela originální myšlenku z dílny PID. Pražský koordinátor se inspiroval u mapy jednoho z řidičů MHD. „A také podobnou mapou vídeňského dopravního podniku. Obě měly na jaře úspěch,“ doplnil Drápal.

Takto vypadala mapa, kterou vytvořil na jaře jeden z řidičů autobusů

Takto vypadala mapa, kterou vytvořil na jaře jeden z řidičů autobusů

Česko v současné době čelí vysokému počtu nově nakažených novým typem koronaviru. Strmě stoupá také počet hospitalizovaných a lidí s vážným průběhem nemoci covid-19. Vláda proto omezila řadu aktivit v celé zemi a další omezení mohou ještě přijít. 

Navzdory zákazům se podle webu Tn.cz lidé, zčásti bez roušek, mačkali třeba v sobotu ráno na pražské náplavce, kde se konaly tradiční farmářské trhy. V metropoli se také v neděli má uskutečnit větší protest sportovních fanoušků, kvůli které se do Prahy sjíždějí policisté z regionů Česka  (více čtěte zde).


Autor: