Na nákupy s ukradenými kartami a na koloběžce. Policie pátrá po zlodějích

  13:38
Policie pátrá po trojici mladíků a jedné ženě, kteří nakupovali na různých místech Prahy a platili kradenými kreditními kartami. Aby stihli nakoupit co nejvíce věcí, jezdili po metropoli na elektrokoloběžkách. Kriminalisté mají k dispozici kamerový záznam z jejich akce.

Doklady, karty a finanční hotovost čtveřice podle policie ukradla už v polovině srpna na Praze 7 z jednoho auta. Tento týden policie zveřejnila několik kamerových záznamů, kde jsou tři mladí muži a jedna žena. 

„Ti prováděli nákupy na různých místech po Praze a k placení používali odcizené kreditní karty. Aby toho stihli nakoupit co nejvíce, zapůjčili si elektrokoloběžky, které jim usnadnily dopravu mezi prodejnami. Majiteli tímto jednáním vznikla škoda necelých třicet tisíc korun,“ uvedl krajský mluvčí policie Richard Hrdina

Policie se obrací na veřejnost, zda mladé lidi na záznamu nepozná, nebo má informace, které by vedly k jejich dopadení. Lidé mohou zavolat na  linku 158 nebo se obrátit na kteroukoliv služebnu policie.

„Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až dva roky za mřížemi,“ dodal Hrdina. 

Autor: