Strážníci domlouvali otci s dítětem v kolejišti, muž jednoho z nich udeřil

  15:46
U nádraží v Praze-Libni míjely vlaky jen těsně muže, který postával v kolejišti s dítětem v náručí. Strážníci muže přišli upozornit, že sebe i dítě vystavuje nebezpečí. Muž je však zasypal nadávkami a nakonec jednoho ze strážníků udeřil.

Hlídka přijela ke kolejím u ulice Stará Spojovací na základě oznámení. Ve chvíli, kdy dorazila na místo, míjel dvojici vlak ve vzdálenosti jen asi dvou metrů.

„Když strážníci muže upozornili na nebezpečnost jeho chování, které hraničilo s hazardem o život, nestačili se divit. I přes jejich snahu situaci vyřešit klidně muž zcela neovládl svoje chování, nešetřil vulgarismy a následně udeřil jednoho ze strážníků do obličeje,“ popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová. 

Strážníci se přesto ovládli a kvůli již tak dost vyděšenému dítěti proti jeho otci nepoužili donucovací prostředky. Mužovo chování nechali na posouzení státní policie.

„Státní policisté vyhodnotili incident 28letého muže jako přestupek, který strážníci oznámili správnímu orgánu,“ dodala Seifertová.

Autor: