Palte z Folimanky, dovolila Praha 2 tvůrcům novoročního ohňostroje

  14:26
Radní z druhé městské části zaštítí konání novoročního ohňostroje organizovaného v Praze tvůrci minulých ročníků. V případě, že ohňostrůjci seženou dostatek peněz, bude pyrotechnická show odpálena u barokního bastionu u parku Folimanka. Magistrát už ohňostroj nechce, připravuje videomapping.

„Patnáctiminutové organizované představení profesionálních pyrostrůjců v tomto ohledu považujeme důstojnou oslavu Nového roku, která k evropským i světovým metropolím neodmyslitelně patří,“ vysvětlil místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy a oblast financí a investic Jan Korseska.

Novoroční ohňostroj 2019

Zmínil, že je proti amatérskému odpalování pyrotechniky. Stejný názor zastávají ohňostrůjci, kteří přišli s nápadem uspořádat vlastní ohňostroj poté, co ho pražský magistrát zrušil.

Založili kvůli tomu spolek Ohňostroj pro Prahu. Finance na show chtějí vybrat přes transparentní účet. Už dříve jeden z tvůrců novoročního ohňostroje uvedl, že na důstojnou podívanou by chtěli vybrat alespoň milion korun, ale od začátku října spolek vybral jen 60 tisíc.

V případě, že by se nevybralo dost peněz, chce spolek ohňostroj uspořádat na vlastní náklady. Svůj záměr chce podpořit osvětovou kampaní s názvem Nebudu střílet, která má upozornit na nebezpečí amatérského odpalování ohňostrojů v ulicích. 

Praha místo ohňostroje uspořádá desetiminutový videomapping na fasádě Národního muzea s názvem My, Praha. Promítat se bude ve třech časech. 

Projekce bude stát dva miliony korun a pro Prahu ji vyrobí společnost Art 4, která se jako jediná přihlásila do soutěže.

Park Folimanka

Park Folimanka

Autor: