Slaný naléhavě hledá dobrovolníky, mají pomoc sestrám s covidovými pacienty

  10:48
Prostřednictvím sociálních sítí začala Nemocnice ve Slaném hledat dobrovolníky, kteří by mohli pomáhat s pacienty s covidem. Přestože lékařský personál je po očkování proti koronaviru v plném počtu, nestačí držet krok s neustálým navyšováním lůžek pro nové pacienty.

Nemocnice Slaný (29.1.2021) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Žádost o pomoc se objevila na profilech sociálních sítí nemocnice ve středu.

„Naléhavá žádost o pomoc! Nemocnice Slaný naléhavě shání dobrovolníky na 12hodinové směny na naše lůžková oddělení,“ napsala nemocnice v příspěvku na Facebooku, Twitteru a na Instagramu.

Podle ředitele Nemocnice Slaný Štěpána Votočka už personál nestíhá  pečovat o covidové pacienty, kterých neustále přibývá.

„Teď jsme otevřeli již  pátou covidovou stanici a je nutné přibrat pomocný personál. Od ledna se u nás točí asi patnáct dobrovolníků a potřebovali bychom dalších asi deset. Několik jednotlivců už se nám přihlásilo,“ sdělil Votočka. 

Po krátkém zaškolení by měli pomáhat například s hygienou pacientů, s jejich polohováním, a být neustále po ruce sestrám.

Kromě dobrovolníků z řad veřejnosti v nemocnici pomáhá i šest vojáků, jejich počet chce nemocnice zdvojnásobit. O dobrovolníky požádali také Červený kříž. 

24.února 2021 v 12:47, příspěvek archivován: 25.února 2021 v 10:29

Naléhavá žádost o pomoc!

Nemocnice Slaný naléhavě shání dobrovolníky na 12hodinové směny na naše lůžková oddělení. Zájemci prosím kontaktujte sestru Petru Matouchovou (tel. 732600553, petra.matouchova@nemsl.cz). Děkujeme.

V lednu měla nemocnice problém s britskou mutací koronaviru, která se rozšířila mezi personálem. Do karantény muselo okolo 80 zdravotníků. Dnes jsou již téměř všichni proočkování druhou dávkou a nikdo není nemocný.

Podle Votočky byly kapacity nemocnice již zaplněny. Z šedesáti pacientů s koronavirem je deset na ventilátorech. Po otevření páté stanice budou mít  85 lůžek pro covidové pacienty.

Slánská nemocnice na Facebooku upozornila, že v počtu covidových lůžek jsou menší nemocnice znevýhodněny oproti těm větším. Zatímco v Motole tvoří covidová lůžka 7,5 procent ze všech lůžek, ve Slaném je to 34,1 procent a s postcovidovým lůžky až 50 procent. 

„Otázka zní, proč nemohou největší a Ministerstvem zdravotnictví přímo řízené nemocnice v době covidové apokalypsy navýšit covidovou kapacitu, zatímco ty menší - městské, krajské či soukromé - covidu podřídily všechno?,“ vzkazuje nemocnice na Facebooku.

Autor: