Policisté rozháněli party v centru Prahy. V bytě se bavilo téměř 60 lidí

  21:08,  aktualizováno  5. dubna 7:23
Nedělní večer zpestřilo pražským policistům hlášení o nelegální party v centru Prahy. V podkrovním bytě policisté objevili 56 lidí, kteří si užívali večírek, a někteří z nich u sebe měli drogy. Všechny z nich policie předala ke správnímu řízení.

V podkrovním bytě bylo podle policie 56 lidí. (5.dubna 2021) | foto: Policie ČR

„Po osmé hodině jsme dostali oznámení na linku 158 o nelegální party v ulici Vojtěšská. Na místě bylo celkem 56 lidí a policisté zjišťovali jejich totožnost,“ upřesnil počet účastníků v neděli večer mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. „Na místě byly hlídky prvního a druhého policejního obvodu, členové pohotovostní motorizované jednotky a kolegové z cizinecké policie,“ dodal.

Během dvou hodin se policistům podařilo ztotožnit všechny účastníky akce a celou party rozpustit. „Všechny osoby byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu pro podezření z porušení současných vládních nařízení,“ řekl Rybanský. 

V podkrovním bytě bylo podle policie 56 lidí. (5.dubna 2021)

V podkrovním bytě bylo podle policie 56 lidí. (5.dubna 2021)

Tři z účastníků večírku u sebe měli menší množství drog. Ty čeká další samostatné správní řízení. 

Podobný večírek řešili policisté na začátku roku, kdy bylo v centru Prahy na bytě asi 60 lidí a drtivá většina z nich porušila vládní nařízení. I tam policisté našli u několika z nich omamné látky. 

Tyto večírky ale nebyly zdaleka jediná porušení vládních nařízení, která museli pražští policisté policisté řešit.

Nelegální večírek, marihuana. Párty šedesáti lidí v Praze ukončila policie

Poslední dny zalité sluncem přilákaly velké množství lidí na náplavku, kde se bez roušek a respirátorů shlukovali. Policisté jim domlouvali, aby opatření dodržovali.

Většinu porušení řešili domluvou, někdy však ani to nestačilo. „Asi 10 jednotlivců si odmítlo nasadit respirátor, předáme je ke správnímu řízení,“ uvedl ve čtvrtek velitel operace Libor Galáš.

Autor: