Na pražské Jižní spojce bouralo několik aut, jedno skončilo na střeše

  9:34,  aktualizováno  11:49
K několika dopravním nehodám došlo v sobotu ráno na Jižní spojce směrem do centra u Barrandovského mostu. Jedno auto skončilo na střeše a jeden člověk se zranil. Ostatní nehody se obešly bez zranění. Silnice byla po celou dobu vyšetřování s opatrností průjezdná. Jednou z možných příčin nehod je olejová skvrna na komunikaci.

K několika dopravním nehodám došlo v sobotu ráno na Jižní spojce v Praze (11. července 2020). | foto: Policie České republiky – KŘP Praha

„Stalo se tam několik dopravních nehod, jedna z nich je hromadná. Jedno auto je obrácené na střeše, více informací nemám, na místě jsou policisté,“ řekla ráno iDNES.cz krajská mluvčí policie Eva Kropáčová.

K nehodám došlo mezi osmou a devátou hodinou ranní. Při nehodách se zranil jeden člověk. Na místě byla lékařská a záchranářská posádka. 

„Pečovali jsme o jednačtyřicetiletou ženu, která byla po celou dobu při vědomí, utrpěla úraz hlavy. Po zajištění jsme ji převezli do motolské nemocnice,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Policisté zjišťovali okolnosti nehod na místě. „S největší pravděpodobností na těch nehodách bude mít vliv olejová skvrna na komunikaci. Nicméně to vozidlo na střeše s tím nemá nic společného, tam to bude nejspíše vlivem počasí,“ popsala Kropáčová.

Po ránu nejezdilo mnoho aut, proto se netvořily kolony. Místo nehod bylo průjezdné po celou dobu vyšetřování policie a odklízení následků. Podle Kropáčové se zcela zprůjezdnit komunikaci podařilo zhruba dvě hodiny po té, co k nehodám došlo.

Na místě byli i hasiči, kteří zajistili místo proti požárům. Po zadokumentování policií vrátili převrácené auto na kola a odklidili následky nehod.

11.července 2020 v 09:10, příspěvek archivován: 11.července 2020 v 09:22

Vyteklé provozní kapaliny jsme zasypali sorbentem na několika místech v oblasti křížení ulic 5. května a Jižní spojky až po Barrandovský most. Spolupracujeme s @PolicieCZ a @TSKPraha https://t.co/AeUnHPUoW0 https://t.co/KAawz1h0CQ

Autor: