Černá sobota ve středních Čechách, tři nehody vzaly tři životy

  18:00
V sobotu večer při třech nehodách na silnicích na Kutnohorsku a Mělnicku vyhasly tři lidské životy. U obce Tupadly havarovala řidička mimo komunikaci. U Chvatěrub a u Čáslavi se střetly vždy dva vozy. Příčinami a okolnostmi se zabývají policisté, tragické nehodyse odehrály zhruba během dvou hodin.

Mezi obcemi Čáslav a Církvice se střetla dvě auta, při nehodě zemřel jeden z řidičů. (18. září 2022) | foto: Police ČR- KŘP Středočeského kraje

První události měli policisté ohlášenou před půl šestou v sobotu večer u Tupadel na Kutnohorsku.

„Dosavadním vyšetřováním policisté na místě zjistili, že 85letá řidička automobilu Škoda Fabia z dosud nezjištěných příčin vyjela na rovném úseku mimo komunikaci, kde narazila do valu silničního příkopu,“ uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku. Ten vážně zraněnou ženu transportoval do nemocnice, kde zraněním podlehla.

Před šestou hodinou vyjížděly všechny složky IZS na Mělnicko do obce Chvatěruby, kde se střetly dvě auta.

„Podle dosavadního vyšetřování policistů na místě došlo k dopravní nehodě pravděpodobně tak, že 62letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Hyundai,“ popsala Richterová.

Přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel řidič felicie, druhý řidič neutrpěl vážná zranění. „Kriminalisté nařídili u zemřelého muže soudní pitvu,“ dodala Richterová.

O hodinu později byla ohlášena další vážná nehoda, mezi obcemi Čáslav a Církvice se taktéž střetla dvě auta.

„Pravděpodobně 63letý řidič automobilu VW Polo jel ve směru od Havlíčkova Brodu, kde z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a střetl se levým rohem vozu s protijedoucím BMW,“ uvedla Richterová.

I při této nehodě zemřel řidič, o záchranu řidiče VW Polo se marně snažili přivolaní záchranáři. Z druhého auta se zranili dva lidé, řidič a spolujezdec ze zadního sedadla. Záchranáři je převezli do nemocnice. Druhý spolujezdec se nezranil.

Kriminalisté u mrtvého řidiče nařídili pitvu, která má ukázat přesnou příčinu jeho smrti.

Autor: