Motorkář s dívkou na silném stroji havaroval u pomníčku jiného „kolegy“

  15:48
Záchranná služba zasahovala krátce po desáté hodině na výjezdu z Vestce na Pražský okruh, kde havaroval motorkář na silném stroji s nezletilou spolujezdkyní. Muže odvezl ve vážném stavu vrtulník do nemocnice Motol. Nehoda se stala přímo u pomníčku, kde již dříve havaroval jiný řidič.

Podle policie řidič na silném stroji značky BMW S1000 RR, který patří mezi takzvané supersporty s nejvyšším výkonem, nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky.

„Řidič motocyklu nezvládl řízení a narazil do svodidel,“ okomentoval mluvčí policie Jan Rybanský. Způsobil tak zranění sobě i nezletilé dívce, která byla na místě spolujezdce.

„Zranění byli oba. Muži byly zajištěny dýchací cesty a ve vážném stavu ho kolegové letecky přepravili do nemocnice Motol,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová. Nezletilou dívku odvezla sanitka se středně vážným poraněním na dětský urgentní příjem v Motole. 

Během odstraňování a šetření nehody byl zprovozněn pouze jeden jízdní pruh. Policie bude dále zjišťovat příčinu a okolnosti dopravní nehody. 

Nehoda se stala na místě, které je nehodami pověstné. Již dříve tam tragicky havaroval jiný řidič, u svodidel má pomníček.

Autor: