Řidič na Pankráci vjel doprostřed kruháče. Porazil značky a naboural auto

  10:52,  aktualizováno  17:18
K poměrně kuriózní nehodě vyrazily v sobotu ráno všechny složky integrovaného záchranného systému. U Kongresového centra v Praze řidič nezvládl řízení, vjel do protisměru, porazil dopravní značky a poškodil zaparkované auto. Skončil uprostřed kruhového objezdu.

„Policisté z oddělení dopravních nehod se zabývají okolnostmi nehody, kdy řidič na Pankráckém náměstí pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a svým schopnostem,“ řekl redakci iDNES.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Auto vyjelo ze silnice, narazilo do dvou dopravních značek, z toho jednu zcela vyvrátilo, následně narazilo do stojícího vozidla a skončilo uprostřed kruhového objezdu.

Řidič by dle mluvčí záchranné služby Jany Poštové neměl být vážně zraněn. „Na místě byli záchranáři bez lékaře, sedmasedmdesátiletého muže převezli do Všeobecné fakultní nemocnice k preventivnímu vyšetření,“ řekla iDNES.cz.

Hasiči vozidlo z kruhového objezdu vyprostili pomocí navijáku. Policisté zjišťují, jak se celá událost stala. Řidiče podrobili zkouškou na alkohol, která byla negativní.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Odpoledne poblíž kruhového objezdu na Pankráckém náměstí se stala další dopravní nehoda. Řidič vozu u křižovatky s ulicí Štětkova narazil do policejního vozu. Při tého nehodě se nikdo nezranil.

Autor: