iDNES.cz

Při střetu dvou aut a náklaďáku se na Příbramsku zranilo sedm lidí

  8:36,  aktualizováno  10:08
Dvě osobní auta se ráno čelně srazila u obce Obory na Příbramsku. Podle hasičů se zranilo sedm lidí a na místo se dostavil řidič nákladního auta, který uvedl, že je také účastníkem nehody. Silnice I/18 byla kvůli vyšetřování nehody asi tři hodiny uzavřená.

Čelní střet dvou aut u obce Obory na Příbramsku si vyžádal sedm zraněných. (12. ledna 2022) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala kolem půl sedmé ráno. „Podle prvotní informace došlo k čelnímu střetu dvou osobních automobilů, přičemž v jednom z nich zůstal zaklíněný řidič. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z příbramské a sedlčanské stanice,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči na místě zjistili, že v jednom autě cestovali tři lidé, ve druhém čtyři. Všichni se při nehodě zranili.

„Během vyšetřování dopravní nehody Policií ČR se na místo dostavil řidič nákladního automobilu, který uvedl, že je také účastníkem nehody a má poškozený návěs,“ řekla Fliegerová.

Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru.

„K čelnímu střetu vozidel došlo podle zatím předběžných informací při předjíždění, když se řidič osobní vozu Peugeot Partner nestihl zařadit do svého jízdního pruhu. Na vozidlech vznikla škoda za 300 tisíc korun. Nehodu dokumentovali policisté pomocí dronu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že dechové zkoušky na alkohol měli řidiči negativní.

Mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová uvedla, že záchranáři přepravili tři zraněné lidi do benešovské nemocnice, dva do příbramské a dva do pražské nemocnice Motol. Většinou šlo o poranění rukou a nohou, v jednom případě o úraz hrudníku.

Silnice I/18 byla kvůli zásahu záchranářů a vyšetřování nehody uzavřená, provoz se podařilo obnovit po 9. hodině.

Další vážná nehoda ve středních Čechách se dnes ráno stala u Mladé Boleslavi, kde osobní auto skončilo na boku.

Jednoho zraněného převezli záchranáři do mladoboleslavské nemocnice, druhého s úrazem zad a hrudníku transportoval vrtulník do pražské vinohradské nemocnice.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek