Po čelním střetu na Nymbursku skončilo jedno auto na střeše

  17:36
Tragicky skončila dopravní nehoda u obce Mcely na Nymbursku. Čelně se zde v neděli odpoledne střetla dvě osobní auta. Jeden muž zemřel na místě, další žena byla těžce zraněna. Záchranáři převezli do nemocnice ještě dalšího muže na dovyšetření. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

„U obce Mcely došlo po patnácté hodině k čelnímu střetu dvou osobních automobilů, je to tragická dopravní nehoda s úmrtím,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Pavel Truxa.

Na místo nehody vyrazili záchranáři. „Jeden muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, záchranáři mu už nemohli pomoci. Žena utrpěla středně těžká poranění,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Pro ženu přiletěl vrtulník letecké záchranné služby a transportoval ji do vinohradské nemocnice. Záchranáři ještě na místě ošetřili muže a převezli ho do nymburské nemocnice.

Jedno z aut mělo přívěsný vozík. „Jedna z variant vyšetřování je, že se ten vozík nějak vyklonil ze své dráhy. Vše, co předcházelo nehodě, se ale teprve uvidí, “ uvedl Truxa.

Policejní mluvčí nemá informace, zda je silnice uzavřená. Domnívá se, že určitě byla po dobu vyšetřování a odklízení následků nehody. Byla tam objízdná trasa. 

Zda zemřelým je řidič či spolujezdec, zatím není jasné. Truxa tak ani nemá informaci o případných zkoušek na alkohol u řidičů.

Autor: