iDNES.cz

Nedělní loučení s prázdninami ve společnosti Antonína Dvořáka

  11:54
Festival Dvořákova Praha oficiálně začíná až 7. září, ale už tuto neděli 2. září nabízí rozmanitý program pro všechny věkové kategorie. Zatímco děti si budou užívat zábavné hudebně-výtvarné odpoledne v Anežském Klášteře, hudební nadšenci mohou vyrazit na další z výprav Po stopách Antonína Dvořáka s koncertními zastávkami.

(ilustrační snímek) | foto: Martin Divíšek

Rodinný den rozezní odpoledne zahrady Anežského kláštera hudbou Antonína Dvořáka, George Gershwina ale i českou a moravskou lidovou hudbou. Na děti čekají výtvarné i hudební workshopy, ve kterých se opět zábavnou formou seznámí s dílem i bohatým životem Antonína Dvořáka. Vydají se s ním na cestu parníkem do Ameriky a i třeba do Vídně. Hudební program je přístupný zdarma.

Oblíbené putování po místech spojených s životem našeho největšího skladatele sleduje tentokrát Dvořákovu Pražskou stopu. Program nás zavede do kostela sv. Vojtěcha, bytu architekta a mecenáše Josefa Hlávky, Hlaholu i Konviktu. Hudební program byl svěřen Bennewitzovu kvartetu, Kühnovu smíšeného sboru, Martinu Kasíkovi a Jiřímu Vodičkovi a Pražskému smíšenému sboru. Koncerty doplní zapálený výklad muzikologa Davida Beveridge.

Více informací najdete na: www.dvorakovapraha.cz

zpět na článek