Středočeský kraj láká turisty výhodami, nabídne zážitkové i slevové karty

  11:12,  aktualizováno  12:52
I letos stráví zřejmě velká část Čechů letní dovolenou v České republice. Pro ty, kteří zamíří do středních Čech, připravila města i provozovatelé ubytování nebo atrakcí zážitkové karty s řadou slev a výhod. Držitelé ušetří až stovky korun a poskytovatelé výhod získají další klienty.

Kam na výlet? Návštěvnické karty jsou plné tipů na zajímavá místa v daném regionu. (3. června 2021) | foto: Jiří Jiroušek, Destinační agentura Berounsko (DAB)

Turisté, kteří zavítají do Berouna a jeho okolí, si již druhým rokem mohou zpříjemnit pobyt Návštěvnickou kartou Berounsko.

„Přenocující návštěvníci ji ve vybraných ubytovacích zařízeních dostanou jako bonus k pobytu zdarma. Jednodenní výletníci či místní obyvatelé si mohou kartu, respektive brožurku s odtrhávacími kupony na slevu, zakoupit za 49 korun v berounském Městském informačním centru a na několika dalších místech,“ říká Eliška Švandová z Destinační agentury Berounsko, která kartu vydává.

Minulý rok se do projektu Návštěvnické karty Berounsko zapojilo 28 poskytovatelů slev a výhod. Letos je jich téměř dvojnásobek – konkrétně čtyřicet čtyři.

„Úkolem návštěvnické karty je podpořit cestovní ruch v našem regionu a inspirovat návštěvníky odjinud k objevování nových míst,“ doplňuje Eliška Švandová.

Na raft i elektrokolo

Nabídka je poměrně pestrá. Aktivní dovolenkáři mohou vyrazit například do berounského akvaparku, projet se po Berouně a nejbližším okolí na sdíleném elektrokole nebo si půjčit kanoi či raft a splout kousek Berounky.

Rodiny s dětmi se mohou vypravit například do Zooparku Karlštejn, na koupaliště nebo pohádkový minigolf.

Návštěvnické a zážitkové karty v kraji a okolí

 • Návštěvnická karta Berounsko
  www.berounsko.net/navstevnickakarta/
 • Zážitková karta Toulavka
  www.toulava.cz/karta
 • Karta Klub Lázní Poděbrady
  www.lazne-podebrady.cz/klub
 • Trojská karta
  www.zoopraha.cz/navsteva/vstupne/trojska-karta
 • Prague Card
  www.praguecard.com
 • Prague City Pass
  www.praguecitypass.com/cs/

Jasný plán má například Anna Kofroňová z Plzně. Sedmdesátiletá důchodkyně a rodačka z Berouna se chce s manželem a vnoučaty vypravit do sklárny Rückl v Nižboru, aby viděla, jak se vyrábí český křišťál.

„Pak určitě vyrazíme do berounského akvaparku. Manžel chce ještě na prohlídku šachty Chrustenice a já bych ráda do Muzea M. D. Rettigové ve Všeradicích,“ plánuje vitální seniorka.

Má spočítáno, že jen na vstupném do čtyř zmíněných objektů ušetří na čtyři sta korun. „Plus dalších šest až osm stovek na ubytování,“ předpokládá Anna Kofroňová.

Padesát partnerů Toulavky

Podobný systém slev a výhod využívají se zážitkovou kartou Toulavka již několik let návštěvníci Sedlčanska, které je součástí turistické oblasti Toulava.

Jejím centrem je jihočeský Tábor a jeho široké okolí a dál se rozprostírá od Sedlčanska po Bechyňsko a Soběslavsko, od Milevska přes Jistebnicko po Mladovožicko. Kartu Toulavku si zájemci opatří zdarma ve formě papírové brožury například v Informačním centru v Sedlčanech, v areálu Monínec a u dalších partnerů Toulavky, kterých je celkem na padesát. Případně si mohou brožuru stáhnout na stránkách Toulavy a vytisknout si ji.

V Poděbradech mají lázeňští hosté a návštěvníci nárok na desetiprocentní slevu na pobyt a další služby Lázní Poděbrady a jejich partnerů.

Potřebují k tomu jen klubovou kartu lázní. V Praze je pro rodiny s dětmi vhodná Trojská karta – zvýhodněná vstupenka do zoo, botanické zahrady a Trojského zámku.