iDNES.cz

Muže zbili v metru za to, že se zastal ženy. Policie ho hledá jako svědka

  12:36
Za to, že se muž zastal ženy ve stanici Vysočanská v Praze 9, ho agresor zkopal na eskalátorech. Policie útočníka již zadržela, ale v rámci vyšetřování hledá i napadeného muže.

Incident policie vyšetřuje od loňského srpna. Před půlnocí se muž zastal ženy, na kterou pokřikoval jiný muž. Ten si to nenechal líbit a na kolemjdoucího zaútočil.

„Kopem ho srazil k zemi, a v napadání i nadále pokračoval. Opakovanými údery a kopy útočil na poškozeného jedoucího na eskalátorech i přesto, že mu v tom ostatní bránili,“ řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

Útočníka, který má na svědomí více podobných útoků, policie již zadržela. Nyní kvůli výpovědi hledají i napadeného muže. Policisté doufají, že ho někdo pozná na záběrech z kamer.

„Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud máte informace, které by vedly k jeho ztotožnění nebo k místu jeho pohybu, kontaktujte linku tísňového volání 158. Tímto žádáme i samotného poškozeného, aby se ozval na linku tísňového volání,“ dodal Rybanský.

Případ policie vyšetřuje pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Autor:
zpět na článek