Muž napadl před barem dva konkurenty. Hrozí mu deset let vězení

  17:30
Policisté uzavřeli vyšetřování rvačky před jedním z pražských barů. Muž tam surově napadl dva chlapce, kteří dělali doprovod dívce, která se mu líbila. Za několik trestných činů mu nyní hrozí až deset let vězení.

„Celý případ začal již v baru, kde byla společnost několika dívek a chlapců. Jedna z dívek se zřejmě zalíbila jinému návštěvníkovi klubu, který ji oslovil a chtěl se seznámit. Dívka z něj od začátku měla strach a muž byl neodbytný. Aby se ho zbavila, tak mu dala telefonní číslo, což ho zřejmě na chvilku uspokojilo a odešel,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Po skončení zábavy v klubu parta známých vyšla z podniku, kde se potkala s oním seznámeníchtivým mužem. Možná frustrace z nepovedeného seznámení ho pak vedla k bezdůvodnému útoku na dva zmiňované mladíky, kteří se s dívkou celý večer bavili.

„Nebo to také mohl být vypitý alkohol, který měl muž v sobě. Každopádně agresor surově zaútočil pěstmi a kopy na poškozené, což mělo následky v podobě jejich zranění. Jeden z nich dokonce skončil na operaci v nemocnici se zlomenou čelistí,“ uvedl Jan Daněk

Policisté podezřelého zadrželi čtyři dny po útoku. S osmatřicetiletým mužem, který má bohatou trestní minulost následně zahájili trestní stíhání pro trestné činy těžké ublížení na zdraví, vydírání, ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Stíhání je vedeno vazebně a na konci dubna byl podán státnímu zastupitelství pro Prahu 4 návrh na podání obžaloby,“ dodal Daněk.

Autor: