Podezřelého z útoku na stařenku v metru poznal revizor

  11:40
Pražští policisté den po zveřejnění pátrání zadrželi muže podezřelého z útoku na seniorku v metru. Devadesátiletá žena ho žádala, aby uvolnil jedno ze sedadel, na kterých ležel. Muž na ni ale podle svědků zaútočil.

„Dnes krátce po deváté hodině ráno policisté omezili na osobní svobodě v Praze 5 podezřelého muže, který odpovídá popisu hledaného útočníka z napadení seniorky v metru,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Na základě článků v médiích podezřelého poznal revizor dopravního podniku. 

Policisté muže hledali v souvislosti s napadením devadesátileté seniorky ve vagonu metra. Žena, která navíc trpí zhoršeným zrakem, žádala muže nataženého přes několik sedaček o místo k sezení. Ten ji ale napadl a zranil ji na obličeji tak, že ji museli ošetřit záchranáři. 

Na útočníka se vrhl jeden z cestujících, který ho vystrčil z vagonu a strhl na zem na nástupiště. Po chvíli ho ale musel pustit, protože si ve vagonu nechal osobní věci a bál se, že mu vlak ujede. Útočník poté počkal na další metro.

Podezřelému muži hrozí za trestný čin výtržnictví až dva roky vězení.

Policisté hledají další případné svědky události, kteří by pomohli při vyšetřování útoku na seniorku.

„Jestli někdo muže na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158. Prosíme, ať se ozvou i svědci incidentu. Někteří si událost natáčeli na telefon, což by prověřování případu mohlo pomoci,“ dodal Hrdina.

Autor: