Dva muži spolu přátelsky popíjeli, pak jeden druhého na zemi zkopal

  14:36
Kriminalisté pátrají po pachateli loupežného přepadení v centru Prahy. Muži se zřejmě nelíbilo, že jeho parťák, se kterým popíjel na Karlově náměstí, chce odjet pryč. Než kumpán stihl nastoupit do tramvaje, agresor ho na zemi zkopal a pak mu prohledal kapsy. Policisté hledají i svědky události.

Příběh se odehrál v pondělí 11. dubna kolem druhé hodiny ranní na tramvajové zastávce Novoměstská radnice. Tam si podle kamerových záběrů dvojice mužů na lavičce povídala a popíjela do chvíle, kdy se jeden z nich zvedl a chtěl odjet tramvají přijíždějící do stanice.

Tím však zřejmě druhého muže naštval, protože ten ho od tramvaje nečekaně odstrčil.

„Po vzájemné strkanici padá drobnější z nich na zem, kde ho agresor několikrát zcela nepochopitelně kope do hlavy. Následně zraněnému prohledá kapsy, a když nic nenajde, odchází mimo záběry kamer,“ popsal incident policejní mluvčí Jan Rybanský.

Po lupiči, který má vyšší ramenatou postavu a mohl by být ve věku kolem čtyřiceti let, policisté pátrají.

„V době útoku měl na sobě bundu ‚bomber‘ a tmavé montérkové kalhoty s kapsami po stranách a červeným pruhem. Na nohou měl obuté tmavé polobotky s bílým pruhem,“ popsal mluvčí.

Kromě útočníka hledají policisté také svědka, který se poškozeného zastal v průběhu incidentu. „Pokud některého z nich poznáváte, kontaktujte linku 158,“ prosí policisté.

Zároveň kriminalisté shánějí i další svědecké výpovědi, nebo záznamy z mobilních telefonů, protože během incidentu místem projíždělo několik tramvají.

Autor: