VIDEO: Lupiči s pepřovým sprejem se s mladíkem přetahovali o batoh

  14:20
Kamarádské klábosení mezi třemi muži se změnilo v loupežné přepadení. Dva muži si totiž v polovině června zřejmě vyhlídli jednadvacetiletého poškozeného, kterému nejprve nastříkali pepřový sprej do obličeje a snažili se mu z kapsy ukrást telefon, poté se s ním ještě neúspěšně přetahovali o batoh. Jednoho pachatele už policie dopadla.

Policie zveřejnila video, kde se dva muži přátelsky osloví třetího. Zničehonic mu však jeden z mužů nastříkal pepřový sprej do obličeje a pokusil se mu z kapsy od kalhot vytáhnout mobilní telefonu.

„To se mu nepodařilo a napadený se dal na útěk. Oba útočníci jej ale doběhli a pokusili se mu strhnout ještě batoh ze zad, o který se s nimi poté začal přetahovat,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina s tím, že batoh se mu nakonec podařilo ubránit a útočníci se dali na útěk.

Napadeného mladíka ošetřili zdravotníci, kteří mu provedli výplach očí zasažených pepřovým sprejem.

Oba útočníci zamířili na nedalekou zastávku, kde nasedli do autobusu a z místa odjeli. Díky detailnímu záznamu z městské hromadné dopravy jednoho z podezřelých už kriminalisté zadrželi, po druhém stále pátrají.

„Pokud na muže na kamerovém záznamu poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jeho pohybu, volejte prosím linku 158,“ vyzývají policisté.

Oběma podezřelým hrozí v případě odsouzení za trestný čin loupež až desetiletý pobyt za mřížemi.

Autor: