iDNES.cz

Cizinci chtěli v Praze koupit kalašnikov bez průkazu, do Německa nedojeli

  10:02
Pražští kriminalisté vyšetřují podezřelý nákup pušky kalašnikov. Pokusili se o něj dva cizinci, kteří ale prodejci nebyli schopni předložit zbrojní průkaz a další potřebné dokumenty. Místo toho nabízeli peníze.

ilustrační snímek | foto: Rosťa Jančar, Rosťa Jančar,  Technet.cz

Pokus o transakci se odehrál minulý týden v obchodě se zbraněmi a taktickým vybavením. Dorazili tam dva cizinci s tím, že chtějí koupit zbraň. Jejich státní příslušnost policie neupřesnila.

„Prodavač po nich chtěl, aby mu ukázali zbrojní průkaz a povolení k nabytí vlastnictví zbraně. To cizinci neměli a nabízeli peníze za to, když jim prodá automatickou pušku AK 47, takzvaný kalašnikov, bez těchto potřebných dokumentů,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Prodejce jejich požadavek odmítl a po odchodu cizinců vyrozuměl policii.

„Případ ihned začali na základě přijatého oznámení prověřovat kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie. Těm se podařilo získat během pár hodin tolik informací, aby mohli učinit potřebné kroky k dopadení podezřelých,“ vylíčil Daněk.

Oba muže se podařilo zadržet policistům z dálničního oddělení Řehlovice v Ústeckém kraji v okamžiku, když mířili autem do Německa. Jsou podezřelí z nedovoleného ozbrojování, za což mohou dostat až pět let vězení. 

Autor:
zpět na článek