Tramvaje opět projedou až na Zlíchov, vznikla i křižovatka pro budoucí most

  16:48
Dopravní podnik dokončil rekonstrukci tramvajové tratě v Nádražní ulici v Praze 5 mezi Zlíchovem a Smíchovským nádražím. Koleje se posunuly mimo vozovku a vznikla i odbočka, po níž jednou budou tramvaje odbočovat na Dvorecký most, který magistrát teprve plánuje postavit.

Oprava kilometr a půl dlouhého úseku v Nádražní ulici trvala přes sedm měsíců. Kromě výměny kolejí a pražců byla část kolejí posunuta blíže železnici.

„Povedlo se nám tramvajovou trať po většinu délky přeložit ke stávající železniční trati Praha – Plzeň. Kladem této varianty je plné oddělení tramvajové dopravy od silniční na úseku dlouhém bezmála 900 metrů,“ uvedl k rekonstrukci technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský.

„V rámci rekonstrukčních prací nastal pokrok i u Lihovaru. Došlo zde k rozšíření úzkého hrdla Nádražní ulice, a proto se u Lihovaru vejde vedle sebe tramvajová trať a k tomu nezávislá dvouproudá vozovka,“ dodal Šurovský. 

Součástí oprav byla i příprava na provoz tramvají po chystaném Dvoreckého mostě. U Lihovaru proto vznikl trolejový trojúhelník, který umožní tramvajím se na most napojit. 

Na zastávce u Lihovaru byl také postaven nový typ přístřešku podle  studia Olgoj Chorchoj, který magistrát testoval na Palackého náměstí.

Provoz linek 4, 5, 12, 20 a 94 bude v celém úseku mezi Smíchovským nádražím a Sídlištěm Barrandov obnoven od dnešních 23:30 hodin.

Zatímco jedna z větších rekonstrukcí skončila, další brzy začne. Od neděle 1. listopadu zahájí dopravní podnik modernizaci vestibulu metra Anděl v lokalitě Na Knížecí, kde dojde i k výměně eskalátorů. Výstup z metra na autobusové nádraží bude uzavřen několik měsíců.

Upravený úsek tramvajové tratě.

Upravený úsek tramvajové tratě.

Autor: