Léta odkládaná oprava nábřežní zdi na Kampě začala, kaštany zůstanou

  16:58
Drolící se nábřežní zeď na pražské Kampě se po letech čekání dočká opravy. Atmosféra místa se podle radnice nezmění. Zůstanou tu stromy a také podoba zdi se příliš nezmění. Dělníci budou pracovat z koryta Vltavy.

Rozpadlá nábřežní zeď na Kampě. (‎18. ‎října ‎2021) | foto: iDNES.cz

Nejdříve opravu nábřežní zdi v roce 2015 zastavil nesouhlas místních obyvatel kvůli plánovanému vykácení stromů, poté plány překazila pandemie. 

Nyní už je zeď mezi Lichtenštejnským palácem a Sovovými mlýny obehnaná mobilním oplocením a od řeky bude okolo zdi odčerpána voda.

„V rámci opravy zdi budou provedeny zpevňující vrty, přidány přepínané ocelové kotvy, provedeno ztužení, stříkání betonu které vytvoří novou ochranu zdi a bude založena nová zídka,“ řekl radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS), pod kterého spadá doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.

Podoba nové železobetonové zdi se podle Bureše nezmění. Po dokončení oprav bude obezděna tak, aby její vzhled odpovídal lokalitě.

Nic se nezmění ani v případě řady vzrostlých kaštanů. Oprava zdi bude provedena tak, aby byly případné zásahy minimální.

„V případě nutnosti dílčího prořezu větví nevhodně zasahujících do koryta toku budou tyto provedeny odborně arboristickou firmou po odsouhlasení dozorujícího Odboru životního prostředí MČ Praha 1,“ dodal Bureš.

Rekonstrukce zdi vyjde na 52 milionů korun. Během zimy se však tudy lidé ještě neprojdou. Společně s opravou bude revitalizována i přilehlá část parku s chodníkem, která bude otevřena až příští rok na konci léta. 

Autor: