Naštvanost na bohaté lidi si muž vybíjel na autech, ukopal několik zrcátek

  11:10
Policisté v Praze 4 hledali v neděli muže, který podle oznámení kopal do aut. Když podezřelého našli, hned se jim přiznal, že poničil okolo dvaceti aut, protože měl zlost na bohaté lidi. Napáchal škodu přes dvě stě tisíc korun.

Muž byl naštvaný na bohaté lidi, chodil po ulici a ukopával zpětná zrcátka u zaparkovaných aut. | foto: Policie ČR

V neděli před devátou hodinou dopoledne někdo v Bělčické ulici kopal do zaparkovaných aut. Policisté na místě našli šest poničených vozů. 

Na základě popisu od oznamovatele našli podezřelého muže u garáží v ulici Ke Spořilovu. Ten se jim přiznal, že poškodil asi 14 až 20 aut.

„Když se ho zeptali, zda poškozoval vozidla v ulici Bělčická, ihned se přiznal. Policistům také řekl, že ho štvou zbohatlíci a že kvůli bohatým lidem přišel o práci. Z toho důvodu si záměrně vybírá drahá auta a svého činu rozhodně nelituje,“ popsala mluvčí policie Hana Křížová.

Během hovoru se zadrženým si policisté navíc všimli sáčku s bílým práškem, který držel v ruce. Jeho existenci ale muž nedokázal vysvětlit a  odhodil jej na zem. Podle policistů se jednalo o 10 gramů pervitinu. 

„Vzhledem k uvedeným okolnostem policisté dvaatřicetiletého muže na místě zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení dalších služebních úkonů,“ dodala Křížová s tím, že odhadnutá škoda na autech je 250 tisíc korun.

Muži hrozí za poškozování cizí věci a přechovávání omamných a psychotropních látek až dvouletý trest. 

Autor: