Muž v Praze sexuálně obtěžoval ženy a kradl kabelky, policie hledá oběti

  11:26
Policisté zadrželi muže, který během loňského roku sexuálně obtěžoval ženy v Praze. Jednu ze svých obětí osahával v obchodě s dětským oblečením, na další zaútočil na ulici. U násilníka policisté našli také kabelky, podle kterých usuzují, že mohl přepadnout ještě více žen.

Se zadrženým mužem policisté spojili dva případy sexuálního obtěžování a loupežného přepadení. 

První začali řešit loni v květnu, kdy tehdy neznámý muž přišel do obchodu s dětským oblečením v Praze 2 a obtěžoval prodavačku.

„Šestadvacetiletou ženu nečekaně oslovil oplzlým dotazem se sexuálním podtextem a když nereagovala, i přes její odpor ji začal osahávat na intimních partiích,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Žena se podle policistů bránila a křičela, muž proto odešel, ale po chvíli se opět vrátil a chtěl v osahávání pokračovat. Po několika pokusech pak odešel nadobro.

Další případ se stal v polovině listopadu minulého roku na jedné z ulic v Jinonicích v Praze 5. Časně ráno si muž vyhlédl dvacetiletou ženu odcházející od zastávky autobusu U Waltrovky. Žena si muže všimla a začala volat příteli, v tom ji ale muž došel a srazil ji na zem.

„Obviněný v napadání pokračoval. Cílil na mobilní telefon, který napadená stále držela v ruce, nakonec se jí ho podařilo uchránit. Následně ji muž chytil za vlasy a snažil se ji odtáhnout pryč z ulice. Dívka začala volat o pomoc, což zaslechl pozorný občan, násilník se zalekl, ale ještě před útěkem stačil napadené vzít tašku s osobními věcmi,“ popsal Rybanský.

Vyšetřováním obou případů získali policisté dost stop, které je dovedly do jedné z pražských ubytoven k třicetiletému muži. U něj našli dvě dámské kabelky, u kterých se zatím nepodařilo zjistit, zda pocházejí z trestné činnosti. Našli také pánskou modrou kabelku, kterou muž nosil.

„Z vyhodnocení obou případů a z minulosti obviněného se kriminalisté domnívají, že má na svědomí více případů se sexuálním podtextem, zejména na území Prahy. Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost, převážně na ženy. Pokud poznáváte svou kabelku či se vám obdobný skutek stal, obraťte se prosím na linku 158 nebo policejní služebnu v místě bydliště,“ dodal Rybanský.

Muži hrozí až desetiletý trest za znásilnění a loupež.

Autor: