Drtivá srážka motorky s autem. Oba stroje po nárazu začaly hořet

  14:46,  aktualizováno  17:48
Smrtí řidiče motorky skončila dopravní nehoda u Dolní Lomnice nedaleko Prahy. Další dva lidé se zranili. Auto i motorka po nárazu začaly hořet, hasit je museli požárníci.

Nehoda se stala v neděli před polednem v katastru obce Dolní Lomnice u Prahy. „Střetl se tam motocykl s osobním vozidlem. Zranily se celkem tři osoby, z toho jedna smrtelně,“ uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Záchranáři se motocyklistu pokoušeli po nehodě oživit, zraněním ale nakonec podlehl. „Jeho spolujezdkyně byla letecky transportována do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích s poraněním páteře,“ řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

Řidičku osobního automobilu podle ní odvezla sanitka se středně těžkým poraněním.

Podle reportéra z místa motorka i osobní auto po nehodě shořely. Podle mluvčí krajských hasičů Terezy Fliegerové na místě zasahovala profesionální jednotka z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči z Mnichovic a Senohrab. Pomoc kromě zraněných potřebovali také svědci nehody, hasiči a zdravotníci jim poskytli posttraumatickou péči.

„Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření, jakož i míra zavinění jednotlivých účastníků,“ dodal Chalupa. Policisté podle něj použili k vyšetřování nehody dron.

Silnice mezi Dolní Lomnicí a Velkými Popovicemi byla kvůli nehodě uzavřena, provoz byl obnoven kolem 14:30.

Autoři: , ,