iDNES.cz

Zdrogovaný motorkář ujížděl policistům, řítil se 140 km/h i v protisměru

  14:48
Jízda na motorce v protisměru, po chodnících nebo v parku. Takto bezohledně si počínal třicetiletý řidič, který ujížděl policistům v Praze. Jenže ti ho dostihli a zjistili, že je pod vlivem drog a nikdy neměl řidičský průkaz.

Zběsilá jízda začala ve středu krátce před půlnocí. Video z ní policisté zveřejnili v neděli. Řidiče motorky chtěli policisté zkontrolovat chvíli před půlnocí na sídlišti Velká Skála v Praze 8.

„Zprvu zastavil, počkal, až policisté začnou vystupovat z auta, ale pak vzal za plyn a začal ujíždět,“ popsal mluvčí policie v Praze Jan Daněk.

Při ujíždění to bral po chodnících, parcích, sídlišti i v protisměru. A podle policie jel místy rychlostí až 140 km/h.

Policisté motorkáře stíhali několik kilometrů. „Pronásledování skončilo v parku v Čimicích, kde muž motorku položil na zem a policistům se vzdal. V tu chvíli se už do okolí stáhlo několik dalších policejních hlídek a bylo jen otázkou času, kdy motorku zastaví,“ podotkl Daněk.

Ukázalo se, že třicetiletý řidič ujížděl kvůli tomu, že byl pod vlivem pervitinu a navíc nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Skončil na policejní služebně a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok odnětí svobody. 

„V tuto chvíli není vyloučeno ani rozšíření trestního stíhání o trestný čin obecného ohrožení, kdy hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ upozornil Daněk.

Autor:
zpět na článek