Motorkář při honičce spadl na křižovatce, i se zraněním chtěl znovu ujet

  16:02
Před běžnou policejní kontrolou se v Praze pokusil ujet devětatřicetiletý motorkář. Na Jarově však nezvládl řízení a z motorky spadl. Přesto se pokusil znovu ujet, policisté ho ale už dostihli.

Policejní hlídka se rozhodla motorkáře zastavit v úterý odpoledne v ulici Na Balkáně. Motorkář ale nezastavil a začal ujíždět.

„Do pronásledování se zapojily i další nejbližší policejní hlídky, které jely kolegům na pomoc. Během ujíždění řidič nerespektoval dopravní značení a projel několik křižovatek na červenou,“ popsala mluvčí policistů Violeta Siřišťová.

Před křižovatkou ulic Spojovací a K Žižkovu vjel motorkář do kolony aut a na samotném křížení ulic z motorky spadl. Podle Siřišťové se ještě pokusil motorku znovu rozjet, ale v tu chvíli ho dojeli policisté a pomocí donucovacích prostředků ho zastavili. Na místo poté zavolali záchranáře, protože si muž stěžoval na bolest nohy.

„Lustrací v dostupných evidencích bylo zjištěno, že devětatřicetiletý muž má platný zákaz řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost. Dechovou zkoušku i test na drogy policistům odmítl,“ uvedla Siřišťová.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání muži hrozí až dva roky vězení.

Autor: