Motorkář z tragické nehody na D5 jel se zablokovaným řidičákem

  17:44
Středočeští policisté doplnili informace ke středeční nehodě na dálnici D5, při které zemřel motorkář při střetu s dodávkou. Nejenže řidič motorky vjel do protisměru, ale řídil s neplatným řidičským průkazem. V případu byla nařízena soudní pitva.

Policisté naměřili jednačtyřicetiletého motorkáře mezi šestým a sedmým kilometrem ve směru na Prahu. Ujížděl více než 200 kilometrů v hodině.

„Hlídka vyzývala řidiče k zastavení pomocí zvukového výstražného zařízení. Na pátém kilometru sjel z dálnice ve směru na Rudnou, kde zastavil a vyčkal, než policisté vystoupili z vozidla, poté se opět rozjel,“ popsala události před nehodou mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Motorkář se vrátil na dálnici a vjel do protisměru na Plzeň, kde se asi po půl kilometru čelně srazil s dodávkou, kterou řídil devětapadesátiletý muž. Ten zůstal v autě zaklíněný a ven mu pomáhali hasiči. Motorkář na místě zemřel.

Dodatečným šetřením policisté zjistili, že měl motorkář zablokovaný řidičský průkaz.

„Zákaz řízení muži skončil na podzim loňského roku, ale do této doby si řidičské oprávnění neobnovil,“ dodala Richterová. Důvod, proč měl muž zákaz řízení, mluvčí nesdělila.

Vyšetřování nehody policie ještě neuzavřela. V případě motorkáře byla nařízena soudní pitva.

Autor: