iDNES.cz

Motorkář se dvěma zákazy a pod vlivem drog marně prchal před policií

  9:48
Policisté zveřejnili záběry ze zadržení řidiče motorky. Ten před nimi nebezpečně ujížděl ulicemi Prahy. Na stroj sedl, ačkoliv na kontě měl dva zákazy řízení a byl pod vlivem drog.

Honička začala ve čtvrtek dvě hodiny po půlnoci. Policisté chtěli zastavit řidiče motorky a provést u něj běžnou silniční kontrolu. Ten ale jejich pokyny nerespektoval a začal před nimi ujíždět. 

Fotogalerie

„Snažil se ujet po Jižní spojce směrem k Barrandovskému mostu. Ačkoliv věděl, že jsou policisté v těsném závěsu za ním, opakovaných výzev k zastavení nedbal a v jízdě nepřiměřenou rychlostí pokračoval. Osudný se mu stal sjezd do ulice V korytech, kde se ještě dokázal vyhnout ostrůvku, avšak za cenu prudkého brzdění a sesednutí ze stroje,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

Tato jeho chyba nahrála policistů a ti muže dostihli. Ale ani to ho nezastavilo. 

„Muž chtěl v jízdě pokračovat. Po nasednutí však silný stroj nezvládl, narazil do boku policejního vozu a poté do svodidel,“ dodal Rybanský s tím, že řidič poté začal utíkat. Policisté jej však po několika desítkách metrů pronásledování dostihli a zadrželi. 

A zjistili důvod, proč se 24letý řidič snažil za každou cenu kontrole vyhnout. Měl dva zákazy řízení a test na drogy detekoval marihuanu a pervitin.

Podle Rybanského se muž bude zodpovídat z podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až několikaletý trest odnětí svobody. 

Autor:
zpět na článek