Muž v roušce přepadl pracovnici kasina a chtěl peníze, hrozil jí nožem

  12:04
Velkou statečnost prokázala pracovnice kasina v pražských Letňanech, kterou na začátku července přepadl lupič maskovaný rouškou. Po ženě chtěl peníze, ale ona ho vyzvala, ať odejde. Když vytáhl nůž, začala volat o pomoc. Toho se muž zalekl a utekl. Nyní po něm pátrají policisté.

Muž vyrazil do kasina v Třinecké ulici v Praze 9 v první den prázdnin ve 4 hodiny ráno. Stoupl si k pultu a obsluze předložil lístek se výzvou „Dej mi peníze a nic se ti nestane!“.

Žena mu však papírek vrátila a požádala ho, aby odešel. V tu chvíli však pachatel přitvrdil a vytáhl z kapsy kalhot kuchyňský nůž. „Několikrát opakoval svůj požadavek, že chce peníze. Naštěstí se však žena v provozovně nenacházela sama a zavolala o pomoc,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že v tu chvíli se lupič zalekl a utekl.

Kriminalisté mají kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž vidět. „Pokud ho poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158,“ žádají policisté.

Jde o muže ve věku kolem 30 až 35 let, vysoký je přibližně 165 centimetrů. Má silnější postavu a snědší pleť. V době loupežného přepadení měl na sobě modré tričko, modré tepláky, světlou kšiltovku a na obličeji bílou roušku.

Případ kriminalisté prověřují jako loupež, za což pachateli hrozí až deset let za mřížemi.

Autor: