Šli se do lomu u Berouna koupat, narazili na desítky mrtvol. Po filmařích

  17:50
Na vodychtivé lidi, kteří vyrazili v týdnu na tajné koupání k lomu Kosov na Berounsku, čekalo pořádné překvapení. Na plážích totiž ležely doslova desítky těl. Velmi realisticky vypadající mrtvoly ovšem nebyly výsledkem nějakého šíleného masakru, to si jen lom vybral pro natáčení štáb seriálu Carnival Row.

O tom, že se právě tady točila část tohoto snímku, svědčí inzerát české castingové společnosti Extra film, která právě do této lokality sháněla ve stejnou dobu i živé herce. A to pro noční scény přímo ve vodě.

„Pro seriál Carnival Row hledáme 10 otužilců (muže i ženy) pro noční scénu ve vodě v Kosově v ČR. Budete hrát mrtvoly v jezeře,“ stálo v nabídce.

Kosov je opuštěný lom, kde už byla těžba zastavena. Oficiálně je vstup na toto místo zakázán. Přesto sem míří lidé z blízkého i dalekého okolí. Právě jeden z návštěvníků poskytl iDNES.cz unikátní obrázky. 

„Hlídali to tam kluci v autě. Říkali, že je to k natáčení. Vypadalo to drsně, tak jsme se zeptali, zda si to můžeme nafotit,“ řekl autor snímků Marek Pavlovec.

Lidi do Kosova láká klidná atmosféra a smaragdově čistá voda šest metrů hlubokého jezírka, které je v parných dnech ideálním místem pro koupání. Jakýkoliv pohyb v tomto starém lomovém území je ale na vlastní nebezpečí.

Carnival Row je fantasy seriál americké společnosti Amazon, která expandovala i na pole streamovacích služeb. Nyní se natáčí jeho druhá řada a už při té první se točilo v některých částech České republiky. Hlavní představitelé seriálu Orlando Bloom a Cara Delevingne několikrát v souvislosti s natáčením navštívili Prahu.

Kamery pak také zachytily scenérie z Adršpašsko-teplických skal nebo z Prachovských skal u města Turnov. Natáčelo se také na zámcích Sychrov, Frýdlant a Kačina.

Autor: