Mladíci uloupili skateboard, kola i auto. Kamarádovi hrozili pistolí

  11:44
Kriminalisté z pražské Palmovky dopadli dva mladíky, kteří během jedné noci uloupili skateboard, odcizili dvě kola a osobní vůz. Při útěku z místa činu navíc kamarádovi hrozili pistolí. V případě odsouzení hrozí oběma mužům až deset let za mřížemi.

„Kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na loupežná přepadení ve spolupráci s pražskými policisty zadrželi v neděli 8. listopadu dva muže ve věku od dvaceti do dvaadvaceti let,“ uvedla na stránkách Policie ČR mluvčí Violeta Siřišťová.

Oba podezřelí se v sobotu 7. listopadu krátce po osmé hodině večerní poblíž MHD Bohnice dopustili loupežného přepadení.

Nejprve fyzicky napadli dva čtrnáctileté chlapce, jednomu z nich pak ukradli skateboard. O hodinu později v Lodžské ulici v Praze 8 odcizili muži ze zaparkovaného auta dvě kola.

Nedobrovolně jim k jejich útěku pomáhal společný kamarád, kterému hrozili pistolí u hlavy, aby je z místa činu odvezl.

Starší z podezřelých pokračoval v trestné činnosti, když v ulici Švábky v Praze 8 použil originální klíče od vozu Mini Cooper a následně z místa odjel.

Muž se za noci procházel v Praze s dózou na ořechy, byla plná pervitinu

„Jak se podezřelý ke klíčům dostal, kriminalisté stále zjišťují,“ uvedla Siřišťová.

V té chvíli už byli mužům na stopě kriminalisté. V neděli 8. listopadu se jim podařilo staršího pachatele zadržet, a to přímo v odcizeném voze Mini Cooper na pražském Žižkově.

Při prohlídce nalezli u muže plynovou pistoli, loveckou dýku s dvaceticentimetrovou čepelí a více než pět gramů pervitinu.

Mladšího z pachatelů kriminalisté zadrželi v pondělí ráno v jeho přechodném bydlišti na pražském Proseku.

Revizorům práce neubylo, v MHD jezdí méně lidí, zato více neplatičů

„Je nutno podotknout, že i přes nízký věk mají oba podezřelí za sebou pestrou kriminální minulost jak násilného, tak majetkového charakteru a dokonce i několik let strávených v českých věznicích,“ objasnila Siřišťová.

V době spáchání těchto trestných činů byli oba muži podmínečně odsouzení za předchozí trestnou činnost.

„Oba muži jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestných činů loupež, krádež, poškození cizí věci, vydírání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedů. Pachatelům v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Uvedeného jednání se navíc obvinění dopustili v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav.“ dodala mluvčí Siřišťová.

Autor: