Motorku z garáže naložili do dodávky, auta očesali. Pětice okradla 80 lidí

  13:36
Pražští policisté společně se svými kolegy z Litoměřic a středních Čech objasnili rozsáhlou sérii vloupání do domů a garáží. V nich opakovaně kradlo několik mužů elektroniku, sady kol od aut, motorky nebo stavební nářadí. Celkem recidivisté odcizili věci za více než 1,5 milionu korun.

Kriminalisté se vyšetřováním krádeží zabývali od loňského prosince. Nakonec z nich obvinili muže ve věku 20, 27, 36, 37 a 40 let.

„Úlohy měli rozdělené, jeden z nich dělal řidiče, další se vloupávali do vozidel nebo hlídali. Trestnou činnost tato pětice páchala na území Prahy 9, v Praze venkov, východ a v okolí Litoměřic,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Podle policistů se muži dopustili více než padesáti krádeží a způsobili škodu více než osmdesáti lidem. Díky spolupráci mezi kraji kriminalisté zjistili totožnost všech podezřelých a 15. září je zadrželi.

„Nutno podotknout, že většina z nich byla v minulosti soudně trestaná a v době páchání této trestné činnosti byli v podmínce,“ komentovala Siřišťová s tím, že pětice často měnila nejen místo svého bydliště, ale i auta, kterými se pohybovala.

Při prohlídkách u zlodějů kriminalisté našli především sady kol, několik kusů nářadí, elektroniku a jízdní kolo. Kradené věci už jsou zpět u majitelů.

Pětice recidivistů byla obviněna ze spáchání krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Sedmadvacetiletý muž byl navíc obviněn i z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Sedmatřicetiletý muž už je ve vězení, kde si odpykává trest za předchozí trestnou činnost. Sedmadvacetiletý obviněný je stíhán vazebně. Zbylí tři jsou stíhání na svobodě,“ uzavřela Siřišťová.

Autor: