Policie stále neví, kdo poničil auta zdravotníků v Kladně. Hledá svědky

  17:08
Policisté zatím nedopadli pachatele, který na konci listopadu poškodil automobily zdravotníků zaparkované v areálu kladenské nemocnice. Strážci zákona proto vyzývají případné svědky, aby událost pomohli objasnit.

Policie vyšetřuje případ poškozených vozidel v areálu kladenské nemocnice. | foto: Policie ČR

„Nic nového v případu není. Nemáme zatím žádné indicie, které by nás dovedly k pachateli. Kamerové záznamy jsou ve velice špatné kvalitě. Nemáme fotografii pachatele ani žádný videozáznam,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie proto vyzývá všechny svědky, kteří v noci na neděli 28. listopadu viděli kohokoli podezřelého v okolí kladenské nemocnice či v jejím areálu, aby se ozvali na linku 158.

Dosud neznámý pachatel tam poškodil šest automobilů, které byly zaparkované v areálu nemocnice. Vozy byly poškrabané a měly propíchané gumy. Některé vozy měly také rozbitá zrcátka.

Jaká škoda vznikla, policisté zatím neuvedli. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Personál nemocnic aktuálně čelí agresivnímu chování. Příkladem může být také ohrožování zdravotníků v Benešově nožem a střelnou zbraní. Zdravotníkům se podařilo z ordinace utéct, muže na ambulanci zamkli a zavolali na linku 158. Policisté ho pak zadrželi.

S agresivním chováním pacientů mají zkušenosti také středočeští záchranáři. Mluvčí krajské záchranné služby Petra Homolová řekla, že i ona sama se při výjezdu setkala například s tím, že si jeden pacient nechtěl nasadit respirátor a choval se konfliktně.

I pod vlivem této zkušenosti upozornila na Twitteru na to, že záchranáři i operátoři za epidemii nemohou a je pro ně náročná nejen v práci, ale i v jejich soukromých životech.

Autor: