iDNES.cz

Účastníci bujaré oslavy sebrali strážníkovi pistoli, rodina přijde o byt

  14:58
Kladno ve čtvrtek zveřejnilo tiskovou zprávu, ve které popisuje zásah svých strážníků proti účastníkům velmi dlouhé a bujaré novoroční oslavy. Ten skončil až přivoláním hlídek státní policie poté, co jeden ze strážníků přišel o služební zbraň. Vedení města v reakci na událost hodlá rodinu vypovědět z městského bytu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Nesnesitelný hluk nevydrželi nájemníci bytového domu Meta v Kročehlavech, kteří si nad ránem přivolali na pomoc hlídku Policie ČR. Ta slavící rodinu upozornila na přestupkové chování, což však mělo opačný efekt, než ostatní nájemníci očekávali. 

Místo zklidnění se účastníci domácí párty po odchodu policistů rozhodli sousedy zastrašit, kopali jim do dveří, sprostě jim nadávali a slibovali odplatu.

Vystrašení obyvatelé domu se proto rozhodli na bezpečnostní složky obrátit v půl páté ráno i podruhé.

„Po příjezdu dvoučlenné hlídky kladenských strážníků vyšel z bytu jeho nájemce L.B., který sice uznal rušení nočního klidu, ale oslavu ukončit nechtěl. Strážníky vyzval, aby mu vystavili vysokou pokutu, čímž si chtěl předplatit své chování a chování svých hostů, aby mohl slavit dál,“ popsala situaci v tiskové zprávě mluvčí Kladna Lenka Růžková

„Takové řešení bylo pro strážníky nepřijatelné a panu L.B. vysvětlovali, že oslavu v bytě musí ukončit. Z bytu se navíc ozýval hluk a po chvíli vyšel zbitý starší muž, který své napadení nechtěl se strážníky řešit,“ dodala.

Dále podle ní z bytu vyšel také agresivní mladší muž M.T. a několik žen, přičemž si „dotyční Romové začali zásah strážníků natáčet, nadávat jim a obviňovat je z rasismu.“

Policie má muže, který ničil auta zdravotníků. Rozčílilo ho, že nedostal léky

M.T. se poté podle slov tiskové mluvčí rozeběhl proti strážníkům, kteří na něj a na L.B. použili slzný plyn. Situace se však prý uklidnila jen na několik minut, neboť jakmile se oba muži vzpamatovali, opět společně zaútočili na strážníky.

„Těm se po nevyrovnaném boji podařilo dostat do výtahu a přivolat posily, protože agresoři jednomu ze strážníků odebrali služební zbraň,“ uvedla  mluvčí Růžková.

Na místo vzápětí dorazily další tři vyzbrojené hlídky, které zajistily odebranou zbraň a celou situaci zklidnily. Jeden z napadených strážníků musel být ošetřen a je v pracovní neschopnosti.

„Věc jsme předali Policii ČR k dalším právním úkonům,“ řekl ředitel kladenské městské policie Michal Strieborný.

Státní policie se k události zatím nechtěla nijak vyjadřovat. „Celá věc je předmětem šetření,“ sdělila iDNES.cz středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. 

Problémové čeká tvrdé jednání, říká primátor

„Vyhrožovat sousedům znásilněním a zbitím je naprosto nepřijatelné chování. Zde je nulová tolerance skutečně na místě,“ řekl k případu kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) s tím, že město nadále odmítá takové excesy trpět.

„Proto jsme rozhodli o okamžitém ukončení nájmu, podle zákona je v tomto případě tříměsíční výpovědní lhůta. Městský byt by měl být privilegiem pro ty, kteří si budou bydlení vážit a dokážou to svým chováním, prací a soužitím s ostatními KladeňákyTento nájemník se nadále nemá šanci o městský byt ucházet,“ doplnil Volf a zároveň přislíbil, že stejně razantně bude vedení města postupovat i nadále.

„Vyhrožování a ohánění se rasismem nikomu nepomůže. Problémoví občané by si měli zvyknout, že stejně razantně budeme postupovat i nadále,“ uvedl v tiskové zprávě primátor.

Autor:
zpět na článek